neděle 1. února 2015

Ashbringer

Další ryze WoW komiks, který nám přináší nakladatelství Crew. A opět se jedná o vynikající počin už nám známých ilustrátorů. Hlavně Ludo Lullabi, který se také podílel na ilustraci nejnovějšího WoW komiksu. Jsou zde i všechny ty maličkosti, které já osobně zbožňuji. Přehled postav na začátku, jejich stručný popis a příběh. Nebo i informace o tvorbě komiksu. Ať už se jedná o kresby nebo scénář. Prostě kompletní seznam, paráda.


A když jsme u toho scénáře, o čem že Ashbringer je? Znalci Warcraftu vědí, že název komiksu nese stejné jméno jako jeden bájný meč. Velice mocný a vzácný meč. V dobrých rukou by mohl zachránit svět. A v těch horších rukou... trochu ztížit dobru tu misi za záchranou. A před čím budeme zachraňovat? Asi nejvíc omílané téma. Vojska pohromy. Já se autorům ani nedivím, protože hordy nemrtvých válečníků mě budou bavit i na smrtelné posteli. Prostě to sem patří.


Do příběhu se nám kromě pohromy zamotají i rodinné strasti a problémy. To je tak, když výchova v mládí pokulhává. Otec se může snažit jak chce, ale nikdy se nezavděčí všem. Jak už je ve Warcraftu zvykem, je tu jeden prototyp hrdiny za druhým a záporáka poznáte na míle daleko. V tomto nečekejte žádná překvapení, protože nepřijdou. Je ale fajn vidět staré známé postavy na "druhé straně" u vojska pohromy. Může se to stát každému. 


U kreseb už jsem naznačil, že se tu objevuje náš známý Ludo Lullabi. Tohle jméno je pro mě synonymum vynikající kresby a zpracování. Nesmíme opomenout ani Tonyho Washingtona. Tito dva dali do kupy perfektní počin, u kterého je scénář třešničkou na dortu. Upřímně, já bych si ten komiks koupil i bez příběhu. Mně by stačily ty obrázky. Jediná škoda toho obrovského zrychlení na konci. Chápu, že autoři asi neodhadli rozsah a nechtěli z toho mít bibli, ale trochu to zamrzí.

Hodnocení 4/5

Micky Neilson, Ludo Lullabi, World of Warcraft: Ashbringer, nakladatelství Crew (rok vydání 2011, orig. 2011), překlad Pavel Dobrovský, 136 plnobarevných stran.

1 komentář:

  1. Já nechápu, jak někteří nemůžou považovat takovéto knihy za plnohodnotnou literaturu! Vždyť to má příběh, spád, atmosféru, napětí...+ to náherné grafické komixové zpracování! Takovéto knihy jsou skvost
    Iveta

    OdpovědětVymazat