čtvrtek 29. května 2014

Polička po poličce... 2

V minulém článku jste se mohli podívat na fantasy stranu knihovny. Ta druhá je plná beletrie, detektivek a nezařaditelných knížek. Spousta z nich je úlovkem z antikvariátů a bazarů.


Klasika všech klasik, neúplná sbírka sester Brontëových, Austenová, Tolstoj a Zola. Ne že by to mělo úplnou souvislost, každopádně se to vedle sebe pěkně vešlo.


Zleva filmová edice od Academie, zbytek překrásné výtisky z Levných knih ( Don Quijote dokonce ve falešné kůži).


Jak dlouho zůstane na této polici detektivní počin paní Rowlingové není jisté. Oproti Harrymu je to hodně slabý čaj. Vedle naše jediná kniha od Kinga, dvě nejnovější - Stoletý stařík a Analfabetka - a trilogie Milénium.


Mix české literatury. Čapek, Hrabal, Borovský - prostě všechno co máme rádi (a nejvíc Karolínu Světlou :-D).


Prozatímní sbírka antikvariátových výtisků Remarqua a Doyla. Muž s dýmkou a houslemi máme dokonce pořád dvakrát. Dvě neidentifikovatelné knihy pod Vilette (má asi nejoblíbenější kniha Brontëových) jsou naprosté pecky - Na západní frontě klid, vydání ze třicátých let a Příběh opravdového člověka.


Další mišmaš všeho možného (a plakát FMA v pozadí).


Zbytek Browna je někde rozpůjčovaný a snad se nám zase vrátí. Poslední rituál je skvělá Islandská detektivka, jedna z těch nejlepších. Ostatní knihy od autorky mám v hledáčku, pokud někdo nabízíte, dejte určitě vědět. Malé a barevné jsou hoodně staré knížky z edice světové četby. Třeba Zola, Tolstoj. 


Případy 87. revíru už čtu delší dobu, taky to tak vypadá.


Dětskou četbu od Dáji už určitě dobře znáte (a Rolf zálesák je boží).


A až úplně dole se skrývá má sbírka školní četby.

Konečně konec, už nevím co k tomu psát. Kromě jedné poličky z druhé strany (kde je Mistborn a Hraničářův učeň), na kterou Dája zapomněl, už je to úplně všechno. Zatím.


5 komentářů:

 1. To máte tedy pěknou sbírku! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná sbírka. :) Některé kousky vám opravdu závidím. Četla jsi už Člověk bez osudu? Já se na to hrozně těším, tak by mě zajímalo, jaké to je.

  Záhada s Mistbornem vyřešena. :D Jsem si říkala, že neni možné, aby mi uniklo, že jste to prodávali.

  PS: Nebylo by možné zrušit to ověřování komentářů kódem? Prosím. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Hezká sbírka. Tato strana poličky je mi bližší než ta první, spoustu knih mám stejných včetně vydání. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. to je knizek :) neco z toho mam a neco bych si rada poridila. kazdopadne treba foglarovek mam doma taky sbirku, jako mala jsem je dostavala kazdy rok k narozkam od babicky :)

  roo.rachel.1987@gmail.com
  SOUTĚŽ O NEREZOVÝ ŠEJKR na koktejly nebo kávičku
  http://rachel-roo.blogspot.cz/2014/05/letni-soutez.html

  OdpovědětVymazat